O nas

POLSKIE STOWARZYSZENIE PEDAGOGÓW I ANIMATORÓW KLANZA

Klanza

KLANZA to ludzie z pasją i pomysłami, ludzie aktywni, profesjonaliści. KLANZA to Stowarzyszenie działające na rzecz wzbogacenia i uatrakcyjnienia procesu edukacji i wychowania oraz animacji społeczno-kulturalnej w grupie dzieci, młodzieży i dorosłych.

KLANZA istnieje od 1990 roku. Początkowo w Lublinie była to nieformalna grupa osób pod nazwą Klub Animatora Zabawy KLANZA. Z początkiem 1995 r . powołaliśmy organizację pozarządową noszącą obecnie nazwę Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA

W Polsce działa 18 struktur lokalnych (Zarząd Główny, 7 oddziałów i 10 kół) oraz 9 placówek patronackich.

KLANZA jest organizacją znaną na rynku edukacyjnym i kulturalnym w całej Polsce i poza jej granicami. Od 2000 roku działa Centrum Szkoleniowe KLANZA – niepubliczna placówka doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnopolskim.W ofercie KLANZY jest ok. 110 autorskich programów szkoleniowych.

Zajęcia prowadzi 150 wysokokwalifikowanych trenerów i animatorów. Szkolimy nauczycieli, animatorów kultury, pedagogów, pracowników społecznych. Wyróżnia nas specyfika i styl pracy – znak firmowy KLANZY. Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego.W 2004 roku osiągnięcia KLANZY zostały nagrodzone prestiżowym wyróżnieniem Pro Publico Bono.

Lublin jest siedzibą Zarządu Głównego od 1995 r. oraz Koła, niezależnej struktury terenowej od 2007 r., skupiającej członków Stowarzyszenia z Lubelszczyzny.

Prowadzeniem placówek opieki nad dziećmi zajmujemy się od 2012 roku. W chwili obecnej posiadamy 180 miejsc w żłobkach i 109 miejsc w przedszkolach w Lublinie i Świdniku. Wszystkie nasze placówki spełniają wymagania Sanepidu i Straży Pożarnej. W każdej placówce opiekę sprawuje wykwalifikowany personel. Nasze Przedszkole w Lublinie funkcjonuje na prawach placówki publicznej. We wszystkich placówkach żłobkowych zapewnimy rodzicom dofinansowanie z Gminy i programu Maluch +.

W roku 2012 otworzyliśmy naszą pierwszą placówkę opieki nad dziećmi do lat 3. Żłobek „Barwy dzieciństwa” na ul. Kaprysowej 2 w Lublinie. Była to pierwsza tego typu niepubliczna placówka tego typu w Lublinie. Od tamtej pory uruchomiliśmy jeszcze 3 żłobki w Lublinie 1 w Łęcznej i 1 w Świdniku oraz 1 w Lubartowie. A także niepubliczne przedszkola KLANZy w Lublinie i w Świdniku. W naszych placówkach stawiamy na wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o pedagogikę zabawy.