Harmonogram Webinariów „Polonijna Szkoła Online”

12 listopada 2020

HARMONOGRAM WEBINARIÓW 1 WRZEŚNIA – 18 GRUDNIA 2020
44 webinaria po 90 minut, godzina 19.00 czasu polskiego, 3 miesiące, w tym:
● 16 webinarów dla nauczycieli klas 1-3 SP
● 16 webinarów dla nauczycieli 4-8 SP ( w tym dla nauczycieli szkół
ponadpodstawowych)
● 7 webinarów z obsługi technicznej szkoły on-line, zarządzania szkołami,
komunikacji, pracy zespołowej i współpracy międzynarodowej
● 5 webinarów z psychologii rozwoju dziecka
1 WRZEŚNIA
JAK POSTAWIĆ SZKOŁĘ ONLINE -PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI. OBSŁUGA
PLATFORMY „WŁĄCZ POLSKĘ”.
Prowadzenie: dr Joanna Wójtowicz konsultant z ramienia ORPEG, Tomasz Bastkowski z
zespołem Polskiej Szkoły SEN w Dublinie
3 WRZEŚNIA
JAK WZMACNIAĆ MOTYWACJĘ WEWNĘTRZNĄ, CZYLI DLACZEGO KARY I NAGRODY
NIE DZIAŁAJĄ?
Prowadzenie: Kinga Maciaszczyk
7 WRZEŚNIA
ZESPÓŁ ASPERGERA – CHARAKTERYSTYKA ZABURZENIA ORAZ PODSTAWY
DIAGNOZY I TERAPII.
Prowadzenie: dr hab. Prof. UP. Marta Korendo
9 WRZEŚNIA
JAK ZBUDOWAĆ PRZEDSZKOLE I PO CO? PROGRAM MODELOWEGO
PRZEDSZKOLA.
Prowadzenie: Tomasz Bastkowski z zespołem nauczycieli przedszkola Polskiej Szkoły SEN
w Dublinie, Katarzyna Gurzawska
11 WRZEŚNIA
ZACZYNAM PRACĘ W SZKOLE POLONIJNEJ-DROGOWSKAZY DLA NAUCZYCIELA.
DOBÓR MATERIAŁÓW NAUCZYCIELA POLONIJNEGO.
Prowadzenie: Alina Godlewska, Lucyna Bzowska, Zespół 0-3 Polskiej Szkoły SEN w
Dublinie
14 WRZEŚNIA
METODY AKTYWIZUJĄCE. GRY I ZABAWY JĘZYKOWE. TIK W DYDAKTYCE
SZKOLNEJ. 4-8, LO.
Prowadzenie: Agnieszka Matys – Foley wraz z zespołem polonistów Polskiej Szkoły SEN w
Dublinie
16 WRZEŚNIA
ETAPY NAUKI CZYTANIA -ROZWIJANIE KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH.
Prowadzenie: dr Katarzyna Sedivy-Mączka
18 WRZEŚNIA
ĆWICZENIA POZNAWCZE WSPOMAGAJĄCE NAUKĘ CZYTANIA.
Prowadzenie: dr Katarzyna Sedivy-Mączka
22 WRZEŚNIA
ORTOGRAFIA NA WESOŁO. JAK UCZYĆ GRAMATYKI DZIECKO DWUJĘZYCZNE?
KL.4-8
Prowadzenie: Agnieszka Matys – Foley wraz z zespołem polonistów Polskiej Szkoły SEN w
Dublinie
24 WRZEŚNIA
CIEKAWOŚĆ POZNAWCZA DZIECKA-CO ROBIĆ BY JĄ ROZWIJAĆ?
Prowadzenie: Kinga Maciaszczyk
25 WRZEŚNIA
SZTUKA, FILOZOFIA, INNOWACYJNY I NAUKOWY LWÓW NA PODSTAWIE DOROBKU
TEODORA AXENTOWICZA ORAZ ROMANA INGARDENA. Lekcje dla klas 4-8 oraz liceum
poświęcone Patronom 2020 roku oraz rocznicowym wydarzeniom historycznym.
Prowadzenie: Tomasz Bastkowski, Joanna Prusak
28 WRZEŚNIA
METODY AKTYWIZUJĄCE W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ.
Prowadzenie: Lucyna Bzowska, Zespół 0-3 Polskiej Szkoły SEN w Dublinie
30 WRZEŚNIA
NOWOCZESNA EDUKACJA HISTORYCZNA W OPARCIU O GRY, KOMIKSY, FILMY I
MATERIAŁY INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ.
Prowadzenie: Zespół Instytutu Pamięci Narodowej, Joanna Prusak
1 PAŹDZIERNIKA
PODRÓŻE JANA PAWŁA II, HISTORIA DROGI DO WOLNOŚCI. TOLERANCYJNY JAK
POLAK. RZECZPOSPOLITA WIELOKULTUROWA I WIELOJĘZYCZNA. Lekcje dla klas 4-
8 oraz liceum poświęcone Patronom 2020 roku oraz rocznicowym wydarzeniom
historycznym.
Prowadzenie: Tomasz Bastkowski
2 PAŹDZIERNIKA
NEUROBIOLOGICZNA WIEDZA O PRZYCZYNACH DYSLEKSJI A PRAKTYKA
DIAGNOSTYCZNA.
Prowadzenie: dr hab. Prof. UP. Marta Korendo
5 PAŹDZIERNIKA
MODEL SZKOŁY POLONIJNEJ ŁĄCZĄCEJ NOWOCZESNĄ EDUKACJĘ, PRACĘ
ZESPOŁOWĄ ORAZ EFEKTYWNY PROGRAM. PROMOCJA LOKALNA I GLOBALNA.
Prowadzenie: Tomasz Bastkowski
7 PAŹDZIERNIKA
ĆWICZENIE PAMIĘCI SYMULTANICZNEJ I SEKWENCYJNEJ JAKO ELEMENT
ODBIORU I PRZETWARZANIA JĘZYKA U DZIECKA DWUJĘZYCZNEGO.
Prowadzenie: dr Katarzyna Sedivy-Mączka
9 PAŹDZIERNIKA
Z GEOMETRIĄ DOOKOŁA ŚWIATA, CZYLI LEKCJE MATEMATYKI Z
WYKORZYSTANIEM GOOGLE MAPS.
Prowadzenie: Dominik Merkun, Paweł Zieliński
13 PAŹDZIERNIKA
ELEMENTY LITERATURY POLSKIEJ W NAUCZANIU WCZESNOSZKOLNYM.
Prowadzenie: Zespół 0-3 Polskiej Szkoły SEN w Dublinie, Alina Godlewska, Aneta
Zawacka-Uveges, Lucyna Bzowska.
15 PAŹDZIERNIKA
JAK POŁĄCZYĆ NAUCZANIE Z PERSPEKTYWĄ ROZWOJU PSYCHOSPOŁECZNEGO
DZIECKA?
Prowadzenie: Kinga Maciaszczyk
19 PAŹDZIERNIKA
JAK UCZYĆ HISTORII POLSKI DZIECI POLONIJNE? PROGRAM, METODY
AKTYWIZUJĄCE, APLIKACJE SŁUŻĄCE DO ĆWICZEŃ I POWTARZANIA
WIADOMOŚCI Z LEKCJI.
Prowadzenie: Joanna Prusak
21 PAŹDZIERNIKA
JAK KREATYWNIE UCZYĆ ORTOGRAFII? ORTOGRAFIA NIE MUSI BYĆ NUDNA!
Prowadzenie: Prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska – Rożek
23 PAŹDZIERNIKA
JAK UCZYĆ CZYTAĆ? TRUDNOŚCI W NAUCE CZYTANIA W RÓŻNYCH GRUPACH
WIEKOWYCH.
Prowadzenie: Prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska – Rożek
27 PAŹDZIERNIK
GWARY POLSKIE CZYLI GEOGRAFIA NA LUDOWO OD BAŁTYKU AŻ PO TATRY.
Prowadzenie: Marzena Panfil.
29 PAŹDZIERNIKA
WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI I POSTAWY, CZYLI SŁÓW KILKA O KOMPETENCJACH.
Prowadzenie: Kinga Maciaszczyk
3 LISTOPADA
JAN PAWEŁ II I DZIECI. POLSCY ŻOŁNIERZE NAJDZIELNIEJSI Z DZIELNYCH, BITWA
WARSZAWSKA I PRZEWAGI HETMANA STANISŁAWA ŻÓŁKIEWSKIEGO. WARSZAWA
DA SIĘ LUBIĆ MISTRZOWSKIM PIÓREM LEOPOLDA TYRMANDA.
Lekcje dedykowane klasom 0-3 poświęcone Patronom 2020 roku oraz rocznicowym
wydarzeniom historycznym.
Prowadzenie: Tomasz Bastkowski. Joanna Prusak
5 LISTOPADA
BIOLOGIA I ŚRODOWISKO JAKO DWA GŁÓWNE CZYNNIKI ROZWOJU DZIECKA.
Prowadzenie: Kinga Maciaszczyk
10 LISTOPADA
IMPREZY MASOWE I OKOLICZNOŚCIOWE. WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA.
OLIMPIADA ZDALNA. GRUPA ROBOCZA. XX WIEK ZAPUKAŁ DO DRZWI. NOWOŚĆ
NIE WYPIERA, NOWOŚĆ UBOGACA
Prowadzenie: Tomasz Bastkowski
12 LISTOPADA
NAJSŁYNNIEJSZE BITWY ZÓŁKIEWSKI.BITWA WARSZAWSKA. KOŚCIUSZKO. JAK
POLSKA I POLACY WPŁYWALI NA LOSY ŚWIATA?
Prowadzenie: Joanna Prusak, Tomasz Bastkowski
16 LISTOPADA
ELEMENTY GEOGRAFII I HISTORII POLSKI W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ.
Prowadzenie: Zespół 0-3 Polskiej Szkoły SEN w Dublinie, Alina Godlewska, Aneta
Zawacka-Uveges
18 LISTOPADA
ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM. SKUTECZNE
NAUCZANIE PISEMNYCH FORM WYPOWIEDZI. KLASY 4-8 I LO.
Prowadzenie: Agnieszka Matys, Zespół Polonistów
20 LISTOPADA
CZY MATEMATYKA MUSI BYĆ NUDNA? GRY I ZABAWY NA LEKCJACH MATEMATYKI.
4-8 LO.
Prowadzenie: Dominik Merkun, Paweł Zieliński
23 LISTOPADA
ZABAWY SYLABOWE W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH I WCZESNOSZKOLNYCH.
Prowadzenie: Zespół 0-3 Polskiej Szkoły SEN w Dublinie, Alina Godlewska, Aneta
Zawacka-Uveges
25 LISTOPADA
NIESAMOWITY LEOPOLD TYRMAND, PIEWCA MIŁOŚCI, NIEZŁOMNOŚCI,
WIERNOŚCI ZASADOM. PATRON PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I KULTYWATOR
WSZYSTKIEGO, CO STOŁECZNE I WARSZAWSKIE. TWORZENIE WARSZAWSKIEJ GRY
PLANSZOWEJ I TERENOWEJ. Lekcje dedykowane klasom 4-8 i liceum poświęcone
Patronom 2020 roku oraz rocznicowym wydarzeniom historycznym.
Prowadzenie: Tomasz Bastkowski. Marzena Panfil
27 LISTOPADA
NOWOCZESNE FORMY NAUKI GEOGRAFII. MORZE BAŁTYCKIE. KLIMAT POLSKI.
Prowadzenie: Tomasz Bastkowski, Marzena Panfil
30 LISTOPADA
KTO TY JESTEŚ? FILOZOFIA DLA MALUCHÓW. WSTĘP DO FILOZOFII W DUCHU
ROMANA INGARDENA. MALUJEMY Z TEODOREM AXENTOWICZEM.
Prowadzenie: Tomasz Bastkowski z Zespołem 0-3 Polskiej Szkoły SEN w Dublinie
2 GRUDNIA
NOWOCZESNE AKTYWNE TECHNOLOGIE W EDUKACJI.
Prowadzenie: Agata Zakrzewska-Okrojek
4 GRUDNIA
GORSET CZY SKRZYDŁA? ROLA DOŚWIADCZENIA MIGRACYJNEGO W ŻYCIU DZIECI
I MŁODYCH DOROSŁYCH.
Prowadzenie: Dr Stella Strzemecka
7 GRUDNIA
PROGRAMOWANIE SYSTEMU JĘZYKA POLSKIEGO DZIECI DWUJĘZYCZNYCH.
JĘZYK MATEMATYKI W DZIAŁANIU.
Prowadzenie: dr Elżbieta Ławczys, Zespół 0-3 Polskiej Szkoły SEN w Dublinie
9 GRUDNIA
CZYTANIE TEKSTU ZE ZROZUMIENIEM. PISANIE OD SYLABY DO SPÓJNEGO
TEKSTU.
Prowadzenie: dr Elżbieta Ławczys, Lucyna Bzowska, Zespół 0-3 Polskiej Szkoły SEN w
Dublinie
11 GRUDNIA
GRAMATYKA W DZIAŁANIU W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ.
Prowadzenie: dr Elżbieta Ławczys, Lucyna Bzowska, Alina Godlewska, Zespół 0-3 Polskiej
Szkoły SEN w Dublinie
14 GRUDNIA
PRACA Z TEKSTEM KULTURY. SPOSÓB NA LEKTURĘ, JAK ZACHĘCIĆ DO CZYTANIA
UCZNIÓW KLAS 4-8.
Prowadzenie: Agnieszka Matys – Foley wraz z zespołem polonistów Polskiej Szkoły SEN w
Dublinie
16 GRUDNIA
JĘZYK EMOCJI DLA DZIECI DWUJĘZYCZNYCH ORAZ DWUKULTUROWYCH.
DZIENNICZEK WYDARZEŃ. JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM WIELOJĘZYCZNYM ABY
NAS ROZUMIAŁO?
Prowadzenie: dr Elżbieta Ławczys, Lucyna Bzowska, , Zespół 0-3 Polskiej Szkoły SEN w
Dublinie
18 GRUDNIA
KIM (WŁAŚCIWIE) JESTEM? DYLEMATY TOŻSAMOŚCIOWE DZIECI MIGRANTÓW I
MŁODYCH DOROSŁYCH.
Prowadzenie: Dr Stella Strzemecka

Kategorie
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930